Skip to main content

Befejeződött a labdarúgó NB III észak-keleti csoportjában a 2023-as esztendő. A 17. forduló a tavaszról előrehozott második játéknapot is jelentette az Eger SE és persze a teljes mezőny számára.

Mondhatni a legrosszabbkor következett be a téli pihenő, ugyanis a listavezető Putnok legyőzését követően a második helyen álló Cigánd is fejet hajtott a piros-kékek előtt a Szentmarjay Tibor Városi Stadionban, miután Lázok János edző tanítványai 4-1 arányban diadalmaskodtak. Utolsó hat mérkőzését veretlenül vívta meg együttesünk, ebből hármat meg is nyert, így a márciusi folytatást rég nem látott magasságban, az ötödik pozícióból várják az egri focisták.

Az időnként hóesésben zajló Cigánd elleni évzárón Almomani révén már a 11. percben megszerezte a vezetést a házigazda, majd nem sokkal később Hegedűs Dávid is betalált. Gondoltuk a legjobbkor – a szünet előtt nem sokkal – érkezett Vajda Ákos találata, ám a félidei ráadásban belefért még a vendég gól is, így 3-1-es vezetés birtokában vonulhattunk pihenőre. A második felvonásban már nem lüktetett annyira a mérkőzés, de egri találatnak még így is tapsolhatott a csekély létszámú, ám annál lelkesebb publikum. A 88. percben Nagy-Kolozsvári értékesített egy szabadrúgást, így 4-1 lett a végeredmény – számolt be róla az agriasport.hu.

Labdarúgó NB III., észak-keleti csoport, 17. forduló
Eger SE – Cigánd 4-1 (3-1)

Szentmarjay stadion 80 néző. Játékvezetők: Sándor Cs. (Szilágyi Zs., Sztányi T.)
Eger SE: Bukrán – Juhász G., Hegedűs D. (Kovács D., 50.), Dulló , Kispál, Géringer (Nagy-Kolozsvári, 56.), Debreczeni, Zvara, Farkas G. (Beliczky, 76.), Almomani, Vajda (Gíber, 50.). Edző: Lázok János
Cigánd: Perehanec (Popovics, 25.) – Fenyőfalvi, Tóth G., Misák, Silling (Katona Gy., 46.), Girdán (Kőrizs, 73.), Tomola (Dócs, 73.), Tóth M., Motkó (Králik, 37.), Kelemen G., Horváth. Edző: Bogdanovics Igor.
Gólszerzők: Almomani (11.), Hegedűs D. (15.). Vajda (44.), Nagy-Kolozsvári (88 illetve Kelemen G. (45+3.)

Lázok János:
– Nem szeretnék tiszteletlen lenni a Cigánddal szemben, de minden tekintetben – labdabirtoklásban, párharcokban, helyzetekben, játékban – óriási volt a két csapat között a különbség. Öröm volt a fiúkat látni, azt viszont sajnálom, hogy ilyen sokat kellett várni ezekre az eredményekre. Kívánunk mindenkinek boldog karácsonyt és újévet.

Fotó: Lénárt Márton

Önt is bosszantja mi folyik itt Egerben? Vagy úgy érzi jó irányba mennek a dolgaink?