Skip to main content

A World Athletic Continental Tour Silver versenyén állt rajthoz Szeles Bálint az Egri Városi Sportiskola atlétája. Az ausztriai Eisenstadban (Kismarton) rangos mezőnyt hoztak össze a szervezők.

A Raiffeisen AUSTRIAN OPEN viadalon a 110 méteres gátfutásban európai, afrikai ls ázsiai futók álltak rajthoz. Az első helyen a St-Pöltenben is győztes osztrák Enzo Diessl végzett 14.40-es Európa-bajnoki szintidőn belül kiváló idővel. Szeles Bálint az előfutamban a 3. helyen végzett. de az időmérő berendezés technikai hibája miatt nem volt hivatalos eredménye. A 3. hellyel kvalifikálta magát a fináléban, amelyet nagy csúszással 22 órától rendeztek meg.

Bálint jól futott a 13.73-as eredménye az 5. helyre volt elegendő – értékelt Petrovai József edző.

A Silver futam miatt ez értékes pontokat hozhat a világranglistán. Szerencsére a deréksérülése javult, már 90 százalékosan gyógyult. Vasárnap Magyarországra érkezik a World Continental Tour mezőnye az MTK pályán Bronz futamot rendeznek. Reménykedem egy jó eredményben

– mondta az EVSI vezetőedzője az agriasport.hu-nak.