Skip to main content

A veszprémi fiaskó (100-47) után a második fordulóban hazai pályán fogadta az Eszterházy SC a Békéscsaba KK együttesét és fordulatos csatában k 78-73-ra az egriek diadalmaskodtak.

Hazai pályán nagy volt a teher az egri kosarasokon, de a mérkőzés eleje nem úgy indult, mint ahogyan azt eltervezték. A második negyednem a vendégek átvették a vezetést ás a félidőre egy pontos vendég előnnyel vonulhattak a csapatok. A folytatásban a 25. percben már 10 pontos volt a békéscsabaiak előnye. Ezek után Botka Botondék felkeményítették a védekezésüket és megmutatták mire is képesek, a negyed végére sikerült egy kosárnyira csökkenteni a hátrányt. Az utolsó felvonásban nagyon kiélezett volt a párharc felváltva estek a kosarak és a vezetés is ilyen arányban váltakozott. A negyed végére már az egriek kezében volt a mérkőzés, hiszen 5 pontos előnyre tettek szert, amit már nem engedtek ki a kezükből, bárhogy is próbálkozott a vendég együttes – számolt be a mérkőzésről az agriasport.hu.

Először is gratulálok a Békéscsaba csapatának, hogy az első számú irányítójuk nélkül is egészen az utolsó negyedig ki-ki mérkőzést tudtunk játszani. Örülök, hogy az utolsó negyedben egy kicsit agresszívabb védekezésre tudtunk váltani, amiből sok könnyebb kosarat tudtunk szerezni. Bízom benne, hogy ezt az utolsó negyedbeli teljesítményt a következő mérkőzésen az elejétől kezdve tudjuk nyújtani