A kormány a Sulyok Tamás köztársasági elnöki megbízatásának megszüntetését kezdeményezi – közölte hétfőn Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés napirend előtti beszédében.
A kormányfő közlése szerint a „tisztítótűz-művelet” részeként kezdeményezik a jelenlegi köztársasági elnök megbízatásának megszüntetését.
„Az alaptörvény módosításának hatályba lépését követő első napon Sulyok Tamás megbízatása megszűnik” – mondta.
Magyar Péter bejelentette:
Szeptembertől egy átfogó alkotmányozási folyamat indul, amelyben az egész magyar társadalom részt vehet, „megbeszélve és megtárgyalva közös ügyeinket”.
Hozzátette: a folyamat végén az új alkotmányt a magyar nép népszavazással fogja megerősíteni.
Az alkotmányozási folyamat lezárultáig, de legfeljebb öt évig az Országgyűlés Sulyok Tamás helyére új köztársasági elnököt választ, akinek az egyik legfontosabb feladata a köztársasági elnöki intézmény tekintélyének helyreállítása lesz – mondta.
MTI