Magyar Péter: Sulyok Tamás megbízatásának megszüntetését kezdeményezzük – EgerHírek

Magyar Péter: Sulyok Tamás megbízatásának megszüntetését kezdeményezzük – EgerHírek

User avatar placeholder
Írta: Balázs Németh

június 22, 2026

A kormány a Sulyok Tamás köztársasági elnöki megbízatásának megszüntetését kezdeményezi – közölte hétfőn Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés napirend előtti beszédében.

A kormányfő közlése szerint a „tisztítótűz-művelet” részeként kezdeményezik a jelenlegi köztársasági elnök megbízatásának megszüntetését.

Az alaptörvény módosításának hatályba lépését követő első napon Sulyok Tamás megbízatása megszűnik” – mondta.

Magyar Péter bejelentette:

Szeptembertől egy átfogó alkotmányozási folyamat indul, amelyben az egész magyar társadalom részt vehet, „megbeszélve és megtárgyalva közös ügyeinket”.

Hozzátette: a folyamat végén az új alkotmányt a magyar nép népszavazással fogja megerősíteni.

Az alkotmányozási folyamat lezárultáig, de legfeljebb öt évig az Országgyűlés Sulyok Tamás helyére új köztársasági elnököt választ, akinek az egyik legfontosabb feladata a köztársasági elnöki intézmény tekintélyének helyreállítása lesz – mondta.

MTI

Image placeholder