Skip to main content

Az év utolsó hazai fellépésén ismét megtelt a Kemény Ferenc Sportcsarnok. A QHB Eger négy góllal 28-24-re verte a Komló csapatát. Végig kiegyenlített találkozón az utolsó percekben alakult ki a 4 gólos különbség.

A nyerőember ezen az estén a mezőny legjobbja a hevesiek kapusa, Marczika Barnabás lett, aki 19 védéssel és három góllal zárt. A vendégeknek megítélt 11 hétméteresből ötöt hárítani tudott. – Mezőnyben nem játszottunk jól, de mindenki hatalmasat küzdött. Ismét jól meglovagoltuk azt a támogatást, amit a szurkolóktól kaptunk – értékelt Tóth Edmond az egriek edzője. Hazai oldalon a gólszerzésben Tóth Károly (6), Lezár Áron ls Száva Máté 5-5 góllal jeleskedett. A küzdeni tudásért és a nagyon fontos 2 pont begyűjtéséért és a varázslatos sportélményért jogosan az egész csapatnak járt a közönség vastapsa.

JEGYZŐKÖNYV. NB I. 12. forduló
QHB Eger–Carbonex-Komló 28–24 (15–14)

Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 850 néző. V: Horváth P., Marton B.
EGER: MARCZIKA 3 – LEZÁK 5 (1), Nastaj 1, Kiss G., Zennadi 2, F. Silva 2 (1), TÓTH K. 6. Csere: Ágoston (kapus), SZÁVA 5, Tóvizi, Döme, Boros 2, Maracskó, Hebo 2. Edző: Tóth Edmond
KOMLÓ: Granic – Urbán 4, Bogdanic 3 (1), Melnyicsuk 3 (1), Rotim 2, Jerkovic 4, Menyhárt 3 (2). Csere: Merkovszki (kapus), Váczi M. 2 (1), Vekic, Ács 2 (1), Szöllősi O. 1, Bodnár. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 12. p.: 7–7. 18. p.: 10–9. 24. p.: 12–13. 36. p.: 16–17. 42. p.: 19–18. 48. p.: 21–21. 54. p.: 23–21. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 11/6 (!)

MESTERMÉRLEG
Tóth Edmond:
– Marczika Barnabás teljesítménye meghatározta a mérkőzés alakulását. Mezőnyben nem játszottunk jól, de mindenki hatalmasat küzdött. Ismét jól meglovagoltuk azt a támogatást, amit a szurkolóktól kaptunk.
Marosán György: – Ötvenhét percig teljesen nyílt mérkőzés volt. A végén próbáltuk menteni a menthetőt, de még nagyobb baj lett belőle. Marczika Barnabás teljesítménye döntőnek bizonyult.

Forrás: agriasport.hu, Fotó: Lénárt Márton

Önt is bosszantja mi folyik itt Egerben? Vagy úgy érzi jó irányba mennek a dolgaink?