Skip to main content

Az Állatok világnapja alkalmából, a felsőtárkányi Bábakalács Természetiskolában rendezett természetismereti programot a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság. Október 1. és 4. között állati nyomozáson, vizes élőhelyeken, azaz a Felsőtárkányi-tó élővilágának vizsgálatán és madárgyűrűzés vehettek részt a gyermekek – közölte Facebook oldalán a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság

Mint írják, a legtöbben a természetben fellelhető állati nyomokról, életjelekről szóló játékos foglalkozás után érdeklődtek.

A csoportok egy öt állomásos programon vettek részt. Önálló állomáson mutatta be a nemzeti park a veszélyeztetett vadon élő állat- és növényfajok nemzetközi kereskedelméről szóló egyezményt (CITES), amelyhez Magyarország már 1985-ben csatlakozott. Az egyezmény hatálya alá tartozó fajokból készült, elkobzott termékeket is megnézhették a gyerekek. 

Minden alkalmat igyekszünk megragadni, hogy a természetközeli erdők sajátosságaival, az erdei mikroélőhelyekhez kötődő fajokkal, a holtfa jelentőségével megismertessük a gyerekeket. Ez a nap sem volt ez alól kivétel

-fogalmazott Bodzás János természetvédelmi őr.

Két állomáson élő állatokkal is találkozhattak a csapatok. Az igazgatóság védett állatok tartására szolgáló mentőállomásának lakóit – egerészölyv, vörös vércse, holló – Kelemen Tamás mutatta be a gyerekeknek. A fokozottan védett magyar szöcskeegér és a védett mezei hörcsög életmódját is össze lehetett hasonlítani Hák Flóra természetvédelmi referens segítségével, és bár szöcskeegérrel nem találkozhattak a lelkes résztvevők, a mentőállomás emlős szekciója is képviseltette magát 🦔 egy keleti sün „személyében”.

A négy napos programon 5 oktatási intézményből 12 csoport, összesen 250 kisdiákja vett részt.

Önt is bosszantja mi folyik itt Egerben? Vagy úgy érzi jó irányba mennek a dolgaink?

Írjon véleményt az EgerInfón!

Részletek